Zarasų krašto muziejus

Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“

Kovo 3 d. Zarasų krašto muziejuje atidaryta Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje suorganizuota amerikiečių fotografo ir etnologo E. S. Curtiso fotografijų apie Šiaurės Amerikos indėnus paroda „Šešėlių gaudytojas“.
Renginyje dalyvavo JAV ambasados Lietuvoje diplomatė Rebecca Young, kuri kalbėjo apie parodos prasmę ir reikšmę supažindinant su indėnų gyvenimu ir kultūra. Jai talkino JAV ambasados Viešosios diplomatijos darbuotoja vertėja Greta Armonaitytė. Parodos atidarymo proga sveikino ir mintimis bei įspūdžiais apie prieš kelis dešimtmečius matytus labai populiarius filmus indėnų gyvenimo ir kovos už savo būtį temomis dalijosi Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius.

Parodos kuratorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas labai išsamiai pristatė parodą, pateikė įdomios informacijos apie fotografijų autorių E. S. Curtisą, jo gyvenimą ir pasiaukojamą veiklą vykdant unikalų projektą apie Šiaurės Amerikos indėnus.

Renginyje visus labai gerai nuteikė grupės ,,Sepa & Asorti” iš Visagino (vadovas Edgaras Piščikas) muzikavimas. Beje, muzikantai, vykdydami bendradarbiavimo su Zarasų krašto muziejumi susitarimą, programą atliko nemokamai.

Parodą „Šešėlių gaudytojas“ muziejuje galima aplankyti iki kovo 27 d.

Zarasų krašto muziejaus informacija
Vasilijaus Kukonenkos nuotraukos

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Vilma Mickutė
Įmonės kodas: 190221622