Emos Trapikienės (Ceikiniai) virtuali rankdarbių paroda

Emos Trapikienės (g. 1988-03-24) kūrybos paroda Zarasų krašto muziejuje rengiama pirmą kartą. Ši jauna autorė įvairiais rankdarbiais bando  išreikšti savo kūrybines mintis, puoselėja senąsias liaudies kūrybos tradicijas, ieško įvairovės…

E. Trapikienė savo kūrybinėje biografijoje rašo: ,,Gimiau A. Baranausko  ,,Anykščių šilelyje'' aprašytame gražiame Anykščių mieste. Gyvenau, mokiausi ir 10 klasių baigiau Debeikių pagrindinėje mokykloje (Anykščių r.), vėliau mokiausi tuometinėje Anykščių Antano Vienuolio gimnazijoje. Lietuvos edukologijos universitete baigiau Technologijų pedagogikos magistro studijas.

Laisvu laiku  užsiimu mėgstama veikla – rankdarbiais, kurie į mano gyvenimą „atėjo“, kai buvau 12 klasėje. Studijų metais stengiausi kuo daugiau dalyvauti įvairiose veiklose – seminaruose, mokslinėse-praktinėse konferencijose, konkursuose, mokymuose. Tas noras visur dalyvauti, įgyti naujos patirties, naujų žinių išliko net ir baigus studijas.

Rankdarbiai yra širdžiai  mielas pomėgis, mano veikla įvairi – piešiu, neriu, mezgu, darau ,,saldžias“ puokštes iš krepinio popieriaus ir saldainių, neriu puodeliams megztukus, siūnu patalynę, kepures, lėles, rankines; gaminu papuošalus, aksesuarus. Šiuo metu daugiau laiko praleidžiu siūdama ir rišdama lėlytes, rankines, penaliukus. Kiekviena mano lėlė unikali – antros tokios pat nedarau, kiekviena išeina su sava istorija. Stengiuosi, kad siuviniuose būtų kuo daugiau natūralumo, todėl naudoju liną, medvilnę; rištines lėles stengiuosi kurti kuo natūralesnes, be pagražinimų, artimas tradiciniams amatams, nes man senųjų amatų puoselėjimas –  labai svarbus prioritetas“.

E. Trapikienė yra dalyvavusi įvairiuose konkursuose, seminaruose, konferencijose, edukaciniuose renginiuose, mugėse, grupinėse parodose, surengusi personalinių parodų. 2007 m. respublikiniame floristinių kilimų konkurse (B kategorijoje) Anykščiuose laimėjo 1-ą vietą, 2010 m.  dizainerių konkurse Minske laimėjo 1-ą vietą. Lietuvos edukologijos universiteto galerijoje ,,Verdenė“ 2012 m. eksponavo savo kūrybinių darbų tema „Inovatyvių vizualinių technologijų raiška“,  2015 m. šioje galerijoje organizavo ir rengė parodą „Tai, ką matau, girdžiu, liečiu“, o 2016 m. čia surengė ir personalinę darbų parodą.

Personalines kūrybos parodas yra surengusi Anykščių rajono Debeikių bibliotekoje (2018), Anykščių menininkų asociacijos įkurtoje Gatvės galerijoje (2019),  2019 m. yra surengusi parodas Švenčionių Nalšios muziejuje, Švenčionių viešojoje bibliotekoje, Ignalinos krašto muziejuje, Pasaulio anykštėnų bendrijos patalpose (Avižienių namuose), Utenos verslo ir industrijų centre 'Taurapilis'. 2020 m. autorinės darbų parodos vyko Ignalinos rajono kultūros centro Vidiškių, Dūkšto, Rimšės padaliniuose bei Anykščių rajono Debeikių bibliotekoje. 2020 m. Ignalinoje vykusiame liaudies meno konkursinėje parodoje ,,Aukso vainikas" tapo viena iš laureatų (nominacija už lėles).

Autorė 2020 m. dalyvavo projekte ,,Puoselėjant Ignalinos krašto folklorą ir tradicinius amatus" bei lėlių rišimo edukaciniame renginyje Paliesiaus dvare (Ignalinos r.), lėlių rišimo edukaciniuose renginiuose Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių, Kazitiškio, Dūkšto padaliniuose. Anykščiuose vykusiame tarptautiniame floristinių kilimų konkurse (B kategorijoje) laimėta 3-ia vieta.

Parengė Vasilijus Trusovas, muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

Aksesuarai

[easy_image_gallery gallery=”794″]

Kaklo papuošalai