Zarasų krašto muziejus

Parodoje… ne tik pavasaris

Dusetiškis dailininkas (kai panori, gyvena ir Vilniuje) Algirdas Gaižauskas daug kam jau gerai pažįstamas – yra surengęs nemažai personalinių parodų, dalyvavęs Lietuvoje ir užsienyje surengtuose pleneruose, sukūręs savitų skulptūrų. Vos ne kiekvienoje Kultūros centro Dusetų dailės galerijos menininkų surengtoje grupinėje parodoje meno gerbėjai turėjo progą pamatyti ir šio kūrėjo darbų.
Šį kartą autorius savo personalinę tapybos parodą ,,Sveikas, pavasari“ pristato zarasiškiams ir miesto svečiams Zarasų krašto muziejuje.

Nenustebkite, jei užsukę į parodą pamatysite… ir žirgų. Ne, ne gyvų, bet jų išraiškingas skulptūras iš net labai paprastų vielų ar kažko kito. Parodos atidarymo metu paklaustas, kas pirma – idėja ar medžiaga, Algirdas atviravo. Pažįstamas davęs niekam nereikalingą foliją, tai rezgėsi mintis, ką galima iš to padaryti. Taip ,,gimė“, anot menininko, ,,nelabai tobulas“ kūrinys, bet vėliau pamatęs, kad gana originalus.

Nors parodos pavadinimas pavasariškas, bet A. Gaižausko paveiksluose daug ir kitokių įvaizdžių, metaforų, spalvų, siužetų. Į klausimą, kaip jaučiasi muziejuje vėl surengęs parodą (dailininko paroda čia buvo eksponuojama 2016 metais ir vadinosi ,,Vasaros spalvos“), atsakė tiesiai – praėjusiais metais buvo su muziejumi aptarta, tai štai ir paroda, o paveikslai įvairiu laiku sukurti. Menininkui kūryboje svarbus jausmas, įspūdis. Tuo netrunki patikėti žvelgdamas į spalvingus darbus.

Parodą gerai įvertino renginyje dalyvavę jo kolegos menininkai Violeta ir Virgilijus Gasparaičiai, akcentavo kūrinių įvairovę. Beje, Violeta dailininkės ir keramikės akimis apžvelgusi parodą pastebėjo, kad norėtų matyti rečiau išeksponuotus paveikslus. Tokiai parodai reikia daugiau vietos, juolab, kad dar ir žirgų skulptūros užima erdvę. Dusetų dailės galerijos vadovas dailininkas ir fotomenininkas Alvydas Stauskas pasidžiaugė A. Gaižausko kūryba ir šia paroda sakydamas, kad ji nuteikia šviesiai, autorius kuriąs lengvai.

Renginyje pianinu ir gitara grojo bei lyriškai padainavo Dovilė Vitkevičiūtė (Rzezniczak).

Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

Vasilijus Trusovas

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Vilma Mickutė
Įmonės kodas: 190221622