RASOS VASILEVIČIŪTĖS KŪRYBOS DARBŲ PARODA „ŽOLYNAI“

Zarasų krašto muziejuje gegužės 18 d. (penktadienį) 16 val. įvyks Rasos Vasilevičiūtės (Vilnius) kūrybos darbų paroda ,,Žolynai“ (pažintis su rytais). Parodoje pristatomi darbai, atlikti japonišku sausu tušu ant plono ryžinio popieriaus. Pasak menininkės, ši įdomi patirtis praturtinta literatūra, bičiulyste, pažinimu, diskusijom bei studijos „Tušo kelias“, vadovaujamos dailininkės Dalios Dokšaitės, tapybos sumi-e technika kaligrafijos užsiėmimais.

Priemonės archajiškos, natūralios. Pažiūrėjus – lyg lengvutė ir aiški užduotis, tačiau pirmi pojūčiai apgaulingi: teptukas nepaiso rankos, popierius kaip sugertukas. Sumi-e technika – kaprizinga, tačiau subtili, jautri ir turtinga, reikalaujanti susikaupimo tolima grafikos giminaitė.

R. Vasilevičiūtė 1995 m. baigė Telšių taikomosios dailės aukštesniąją mokyklą, įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Stojant į mokyklą, piešimo ir tapybos pagrindų mokė mokytojas  Romualdas Pučekas. 2000 m. Rasa apsigynė grafikos bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje.

Menininkė dirba gamykloje „JP Manufactura“, kurioje surenkami, apdirbami, techniškai išpildomi juvelyriniai gaminiai.

R. Vasilevičiūtė yra surengusi keletą personalinių parodų: 2000 m. Pavilnio klube ,,Atžalynas" (grafikos darbai, estampai, piešiniai), 2011 m. – Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekoje (tapyba tušu). Dalyvavo grupinėse  D. Dokšaitės studijos ,,Tušo kelias“ mokinių parodose (2011 m. Kaune, mokytojų kvalifikacijos kėlimo centre, 2012 m. Vilniaus universiteto orientalistikos katedros bibliotekoje). Taip pat dalyvavo ,,Arkos“ galerijoje  vykusioje parodoje ,,Sapnas“.

Sūnus Kipras lanko V. Šociko vadovaujamą jaunimo ir vaikų dailės studiją ,,Jaunystė“, kurią, besiruošdama stojamiesiems egzaminams į dailės akademiją, lankė ir Rasa.

Pasak parodos autorės, sumi-e technika yra pažintis, galbūt žaidimas, ar/ir bandymas profesionaliai suprasti kitokią meninę kalbą. Technikos erdviškumas, saikas įkvepia, leidžia prabilti nauja taupių žodžių kalba. Žolynai, tapyti skirtingais metų laikais, suskambėjo, atsispindėjo ir buvo išgirsti.

Paroda veiks iki birželio 13 d. Laukiame Jūsų trečiadieniais-šeštadieniais nuo 10 val. iki 18 val., sekmadieniais nuo 10 val. iki 17 val.

Zarasų krašto muziejaus informacija