Zarasų krašto muziejus

Sujungė Lietuvos gimtadienis

Antrus metus iš eilės vykusi didžiausia nuotolinė bendradarbiavimo pamoka, skirta Lietuvos gimtadieniui, sujungė net 500 pradinių klasių mokytojų ir jų mokinių. Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 1d, 3c, 4a klasių mokiniai bei jų mokytojo Galina Razmanavičienė, Laimutė Lumbienė aktyviai dalyvavo šioje veikloje. Pamokos tema – ,,Laisvės žinutė Lietuvai“, kurios atskleidimui ruošėmės kelias dienas. Kartu su 3c klasės choreliu sugiedojome Lietuvos himną.
Mokyklos mokytojos tokiomis ir kitokiomis progomis puoselėja bendradarbiavimo tradiciją su Zarasų krašto muziejumi, nutiesdamos bendrystės ir pažinimo tiltą. Tad ir šį kartą, kaip dažnai jau yra buvę, svečias, lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, muziejininkas Vasilijus Trusovas papasakojo, kaip pats gynė mūsų Nepriklausomą valstybę prie Parlamento rūmų Sausio 13-ąją, parodė 1918 metais Lietuvos Tarybos pasirašytą nutarimo dėl Lietuvos valstybės atkūrimo paskelbimo kopiją ir pakvietė aplankyti dailininkės Laimos Tubelytės-Kriukelienės (Utena) tapybos darbų parodą ,,Praeities ir dabarties ženklai drobėse“, kuri muziejuje atidaryta Sausio 13-ąją ir veiks iki vasario pabaigos. Dailės kūrinių temos glaudžiai siejasi su Lietuvos istorija, egzistenciniu tautos gyvavimu.

Nugalėję jaudulį, pamoką tęsė pirmokai, kurie labai išraiškingai padeklamavo ir paskaitė Vinco Kudirkos ,,Tautišką giesmę“,o po to užminė mįslių, kad ir ketvirtokams teko pasukti galveles jas įmenant. Ketvirtokai, nors taip pat jaudinosi, bet gražiai ir sklandžiai kalbėjo tema ,,Laisvė yra Laimė“. Kiekvienas mokinys pasakojo apie tai, ką mėgsta veikti savo šeimoje laisvalaikiu…Veiklos pačios įvairiausios. Domantas S. ir Darius su tėveliu paruošė ir pristatė muzikines staigmenas, kurių visi klausėmės susižavėję. Pamokos laikas prabėgo labai greitai, nes nuobodžiauti nebuvo kada. Už šią gražią iniciatyvą nuoširdžiai dėkojame jos autoriui Norbertui Airošiui bei visai jo kamandai. Sveikatos ir kūrybinės sėkmės visiems.

Dalia Kukonenko, Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė

 

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Vilma Mickutė
Įmonės kodas: 190221622