Zarasų krašto muziejus

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Zarasų krašto muziejuje liepos 6 d. (pirmadienį), 19.30 val., vyks renginys, skirtas pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo, vainikavimo karaliumi šventei – Valstybės dienai.

Programoje: dusetiškio dailininko ir fotografo Alvydo Stausko akvarelės ir pastelės parodos ,,Nostalgija peizažui“ pristatymas (paroda veiks iki liepos 12 d.); Vytauto Didžiojo universiteto lektoriaus, istoriko Lauryno Ševydžio pranešimas „Kodėl Lietuvai sukurti reikėjo Mindaugo: Viduramžių Lietuvos valstybė tarp Kryžiuočių, totorių ir Kijevo Rusios“; koncertas. Atlikėjai – Zita Martinavičiūtė (sopranas) ir Mantautas Katinas (fortepijonas). Skambės A. Raudonikio, A. Bražinsko, P. Tosti, F. Obradors, C. Gardel populiarios dainos ir  F. Chopin, F. List kūriniai fortepijonui.


21.00 val. – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas ant apžvalgos rato.
Po to Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“ pakvies visus į pasišokimą, vadinamą „Kadrūškėmis“, bei liaudiškų šokių pašoks Zarasų kultūros centro senjorų tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolinis“  (vadovė Jovita Mikutavičienė).


Apie atlikėjus
Dainininkė Zita Martinavičiūtė-Grigienė Lietuvos muzikos akademiją baigė prof. Z. Paulausko klasėje, 2 metus stažavosi prof. V. Daunoro klasėje, taip pat studijavo kamerinį dainavimą pas prof. G. Kaukaitę. Minint Lietuvos muzikos akademijos 50-metį, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje kartu su V. Prudnikovu ir S. Larinu debiutavo J. Haydno oratorijoje Metų laikai (dir. J. Domarkas), kur atliko Hanos vaidmenį. Dainavo H. Purcellio operoje Didonė ir Enėjas kartu su S. Stonyte ir J. Leitaite. Solistė daugelyje koncertų ir radijo įrašų dalyvavo su ansambliu ,,Sutartinės“. Koncertavo Vokietijoje, Prancūzijoje, D. Britanijoje, Graikijoje, Indijoje, Nepale, NVS šalyse. Bendradarbiavo su Musica camerata ir M. K. Čiurlionio kvartetais, akordeonų kvintetu Concertino, vargonininku prof. L. Melniku ir kitais.


Pianistas Mantautas Katinas po mokslų Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijas tęsė Karališkojoje muzikos akademijoje Londone pas pianistę Sulamitą Žiūraitienę-Aronovsky. 2010 m. tapo tarptautinio Ile de France pianistų konkurso nugalėtoju. Koncertavo Paryžiuje, Londone, Dubline, Helsinkyje, Berne, Fribūre ir kituose Europos miestuose. Grojo su Lietuvos kameriniu (dir. S. Sondeckis), Vilniaus Šv. Kristoforo (dir. D. Katkus) Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais bei su dainininkais I. Zelenkauskaite, J. Gedmintaite, R. Vaicekauskaite, M. Zimkum, A. Dingeliu, J. Malikoniu, I. Misiūra, M. Murphy, fleitininku V. Gursčiu ir kitais.

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks. Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs, vieningi ir nesavanaudiškai užjausti net ir tolimą kitą, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame Žmogus, vienos Žmonijos dalis.


Šiais išskirtiniais metais įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys lietuviai giedos ne vien švęsdami savo valstybę, tačiau švęsdami ir pasaulio žmonių bendrystę. Lietuviai – atviri ir galės pakviesti visus draugus, kolegas ir kaimynus, bendruomenes užsienio šalyse prisijungti ir giedoti savo valstybių himnus drauge, tokiu būdu atveriant mūsų nacionalinės tradicijos ribas ir skatinant bendrystę be sienų. Vienybės tiltais šiais metais tampa valstybių himnai, o vieninga himnų pynė galėtų tapti simboliniu Himnu Žmonijai.


Atsižvelgiant į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („… vienybės tiltai globaliame pasaulyje…“) kviečiame visus Lietuvos himną giedoti laikantis saugaus atstumo ir taip pat jausti bendrystę bei būti drauge. Giedokime „Tautišką giesmę“ saugiu vėliavos atstumu!

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų renginio dalyvių skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Maloniai kviečiame dalyvauti. Renginys nemokamas. 
Renginys bus fotografuojamas ir viešinamas.

 

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Ilona Vaitkevičienė
Įmonės kodas: 190221622