Zarasų krašto muziejus

Kūrybos darbų paroda Antazavės dvare

Amatų centre Antazavės dvare nuo liepos 1 d. vyks sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinės amatininkės Elenos Kiškienės riešinių ir pintinių juostų, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinio amatininko Domanto Žilėno vytinių juostų bei Rasos Černiauskaitės pintinių juostų paroda.
Elena Kiškienė aukštaitiškas juostas pradėjo pinti 1996 metais, jas pina tradiciniu dvinyčiu egliniu ir miliniu egliniu būdu. Riešines pradėjo megzti apie 2000 metus. Juostos ir riešinės ne kartą buvo eksponuotos Utenos rajono kasmetinėse tautodailės parodose. Nuo 2010 m. Elena Kiskienė yra Lietuvos tautodailininkų sajungos narė, 2013 m. juostoms ir riešinėms LR Žemės ūkio ministerija suteikė tautinio paveldo produkto sertifikatą.
Domantas Žilėnas pirmąją ilgą juostelę 2012 m. nuvijo su kartoninėmis kaladėlėmis. Pirmas bandymas nebuvo itin vykęs, bet to pakako, kad šis amatas atsirastų Domanto gyvenime kaip papildoma veikla, hobis. Šiuo metu juostas veja medinėmis kaladėlėmis, ataudams ir metmenims naudoja tik vilnonius siūlus. Juostų raštai yra paremti autentiškomis juostomis, tyrinėtojų skelbtomis raštų kaitos studijomis.

Rasa Černiauskaitė austi pamėgino dar mokykloje ir prie audimo sugrįžo prieš 7 metus, kai sužinojo, kad Arklio muziejaus Amatų centre veikia audimo mokykla. Jau šešęri metai Arklio muziejuje dirba ekskursijų vadove – audėja. Rasa gyvena aukštaitijoje, todėl susidomėjo tradicinėmis aukštaitiškomis pintinėmis juostomis. Išbandė visus tris tradicinius pynimo būdus ir labiausia patiko milinis eglinis ir milinis kryžinis pynimo būdai. Audžia staklėmis, tačiau neatsisako ir juostų pynimo. Savo juostas eksponuoja Anykščių krašto, Panevėžio zonos tautodailininkų parodose, juostų pynimo mokė Anykščių Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus.

Kviečiame užsukti ir iš arčiau susipažinti su amatininkų darbais!

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Vilma Mickutė
Įmonės kodas: 190221622