Zarasų krašto muziejus

ZARASŲ KRAŠTO MUZIEJUJE – RANKDARBIŲ IR TAPYBOS PARODA

PLAKATASZarasų krašto muziejuje kovo 3 d. – balandžio 2 d. veikia Daivos Stasiškienės (Dusetos) ir Liolės Kupčiūnienės (Zarasai) rankdarbių ir tapybos paroda. Parodos atidarymas įvyks kovo 3 d., penktadienį, 16 val.

Daiva Stasiškienė gimė 1975 m. gegužės 9 d. Dusetose, nuo vaikystės čia ir gyvena, kuria. Yra baigusi Dusetų Kazimiero Būgos vidurinę mokyklą (dabar gimnazija), kurioje buvo sustiprintas dailės mokymas, išugdęs grožio ir darnos suvokimą. Dusetose sukūrė šeimą, išaugino dvi dukras. 

Savo rankdarbiais Daiva pradėjo garsėti susikūrus kūrybinei amatų grupei „Dusetėlė nuo Sartų“. Dailiai megzti, siuvinėti ji mokėjo nuo vaikystės. Amatų grupėje Daiva išmoko austi, siūti skiautinius, gaminti papuošalus. Jos megztomis skraistėmis puošiasi ne viena dusetiškė.  

,,Rankdarbiai ir tapyba yra mano pomėgis. Man rūpi išbandyti įvairias technikas, medžiagas, kaip, pavyzdžiui, papjė mašė; kurti lėles iš modelino“, – sako autorė. Tradiciniai amatai – mezgimas, vilnos vėlimas, skiautiniai – tai tik kraštelis Daivos kūrybos lauko. O jis labai platus. Vis dėlto, pasak kūrėjos, didesnis potraukis yra tapybai. Daiva jau mokykloje mėgo piešti. Bendradarbiaudama su Leokadija Malciene yra iliustravusi dvi šios dusetiškės mokytojos ir literatės knygas – „Po pienės pūkeliu“ ir „Sartų krašto legendos“. Pastarąją knygą ji iliustravo subtiliai fantazuodama, savo piešinius priartinusi prie tautosakos motyvų. Dviejų knygų iliustracijų sėkmė sužadino norą dar daugiau tapyti. Maža to, ji tapo Dailės studijos prie Kultūros centro Dusetų dailės galerijos nare. Jos mokytojas – dailininkas Alvydas Stauskas.  

Stebina, džiugina ir Daivos kuriamos lėlės. Jos tokios gyvos, aprengtos pačios autorės siūtais drabužėliais, dailiai sušukuotos, kiekviena atskleidžianti savitą charakterį. 

Be to, menininkė kuria ir eksponuoja parodose originalias, meniškai sukurtas apyrankes iš odos, papuoštas karoliukais, stiklo kristalais ir kamėjomis. Žvilgsnį traukia iš popieriaus pagaminti žavūs dirbiniai.

D. Stasiškienė jau yra dalyvavusi ne vienoje parodoje. Pirmoji surengta 2007 m. Dusetų seniūnijoje. Vėliau dalyvauta bendrose kūrybinės amatų grupės ,,Dusetėlė nuo Sartų“ parodose. 2010 m. autorė dalyvavo respublikinės konkursinės ,,Aukso vainiko“ parodoje (regioninis turas) Zarasų krašto muziejuje, 2013 m. savo kūrybos darbus eksponavo Dusetų Kazimiero Būgos ir Zarasų viešojoje bibliotekose, o 2014 m. – Zarasų krašto tautodailininkų parodoje Zarasų krašto muziejuje.

Liolė Kupčiūnienė gimė Zarasuose. Mokėsi tuometinėje Zarasų Marytės Melnikaitės vidurinėje (dabar Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazija) mokykloje ir Zarasų Pauliaus Širvio vidurinėje (dabar Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija) mokykloje, vėliau – Vilniaus profesinėje technikos mokykloje, kur įgijo fotografo specialybę.

Piešti Liolė pamėgo dar besimokydama mokykloje. Savo kūrybą ryžosi parodyti tik dabar, nors rimčiau tapyti pradėjo prieš penkerius metusi. ,,Labai myliu savo Zarasus, jų gamtovaizdį. Ta aplinka paskatino ir dabar skatina tapyti“, – sako parodos autorė. 
 
Maloniai kviečiame apsilankyti.

Vasilijus Trusovas, kolekcijų saugotojas-kultūrinių renginių koordinatorius

II – V 9:00 – 18:00
VI 10:00 – 17:00

D. Bukonto g. 20 32132, Zarasai

Direktorė: Danutė Karlienė
Įmonės kodas: 190221622