GRAFIKOS IR DIZAINO PARODA PIKAKOKA ZARASUOSE

ATIDARYMAS: 2023 m. lapkričio 7 d. 17.30 val.
TRUKMĖ: 2023 m. lapkričio 7–30 d.
VIETA: Zarasų krašto muziejus, D. Bukonto g. 20 (I aukštas)

APIE PARODĄ.
Parodoje „PIKAKOKA“ bus pristatomi visaginiečio Leonido Lebiodkino sveikimo kelyje po insulto sukurti piešiniai ir jų įkvėpti interjero objektai. Piešimas Leonidui virto pagalbine reabilitacijos priemone, padėjusia lavinti motoriką, atkurti neuroplastiškumą, suteikti tikėjimo atstatyti sutrikdytas funkcija. Kūriniai atskleis Leonido reabilitacijos dinamiką, o kartu pademonstruos kaip insultas pakoregavo jo braižą. Dėl paralyžiaus dešinę ranką pakeitė kairė, o iki tol vyravusį realizmą ir santūrumą – spalvingos abstrakcijos.
APIE AUTORIŲ.
Leonidas Lebiodkinas nuo 1975 m. studijavo taikojamąjį meną, baigė skulptūrą. Į Lietuvą atvyko 1984 m. Įsidarbino tipografijoje prie atominės elektrinės, vėliau – architektūros biure. Toliau studijavo architektūrą. Nepriklausomoje Lietuvoje pradėjo dirbti dizaineriu-architektu privačiame sektoriuje, įgyvendinęs kelis šimtus įvairių projektų. Šalia pagrindinio darbo visuomet ėmėsi kitų kūrybinių užsakymų: juvelyrika, tapyba, karikatūra, mažoji architektūra, landšafto dizainas. Nuo 2000-ųjų dirbo dailininku-scenografu. 2010 m. buvo pakviestas dėstyti architektūrą ir dizainą Kaliningrade. Ten sulaukė pensijos, svajodamas pilnai atsiduoti kūrybai, įgyvendinant ilgai generuotas idėjas… tačiau įvyko insultas.
 PAPILDOMAI.
Parodos atidarymo dieną, lapkričio 7 d. 18.00 val., kviečiame į dailės terapijos užsiėmimą su Vaida Virbalaite-Šablevičiene. Būtina išankstinė registracija el. paštu pikakokavsg@gmail.com
Projektą „Pikakoka“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.
Projektą įgyvendina Visagino lietuvių asociacija „Gimtinės spalvos“.
Parodos sumanytoja ir kuratorė – Sandra Matvejeva.
Partneris Zarasuose – Zarasų krašto muziejus.