Paramos akcija „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“: siekiama surinkti lėšas naikinamo paveldo išsaugojimui

#UkrainosKultūraNeturiKuoGintis

Prasideda paramos akcija „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“: siekiama surinkti lėšas naikinamo paveldo išsaugojimui. Akcijos metu visos surinktos lėšos bus skirtos rusų naikinamo paveldo išsaugojimui, restauravimo medžiagų, įrangos įsigijimui. Minėtos priemonės bus pristatytos į Ukrainos istorijos muziejų – iš čia jos keliaus į kitus šalies muziejus. Simboliškai pavadintą iniciatyvą „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“ organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, LRT ir „Stiprūs kartu“, akcijos partneriai Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Nesustokime ir toliau remkime Ukrainą kartu.

2023 m. lapkričio 15 d. duomenimis, nuo 2022 m. vasario 24 d. UNESCO Ukrainoje užfiksavo jau 329 objektams padarytą žalą: 125 religiniams pastatams, 28 muziejams, 143 istorinės ir (arba) meninės reikšmės pastatams, 19 paminklų, 13 bibliotekų, 1 archyvui.

Prie paramos iniciatyvos „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“ prijungė 100 šalies muziejų, kuriuos vienija Lietuvos muziejų asociacija. Lietuvos visuomenė iki gruodžio 26 d. kviečiama paaukoti numeriu 1409, skiriant 5 eurus arba pervesti norimą sumą į sąskaitą, nurodytą paramos akcijos specialiame polapyje https://lnm.lt/paramos-akcija-ukrainos-kultura-neturi-kuo-gintis/

Nesustokime ir toliau remkime Ukrainą kartu.